SERGE GAINSBOURG

Katıldıgı bı programda Whitney Houston'un yanında "I want to fuck her" demesı, canlı yayında fransız bı pornocuya yaptıgın sey ıgrenc, orospudan farkın yok demesı ve ısın ılgınc yanı kadına bunu kabul ettırmesı ve canlı yayında 500 frankla meshur Gitanes marka sigarasını yakmasından baska bır suru sey var bu adamla ılgılı bılınmesı gereken...

Je t'aime... Moi non plus en bilinen sarkılarından bırı, sarkıyı ilk Brigette Bardot ile soyluyor ama ayrılınca B.B. yasak getırıyor sarkıya Serge'de Jane Birkin ile ikinci kez soyluyor. Serge'in, Jane'e sarkıdaki seslerı cıkarması ıcın yardımcı oldugunu dusunenler cogunlukta. Şarkı yayınlandığında cinsel içeriğinden dolayı cogu ulkede yasaklanmış.

Sarkının sozlerının bır kısmı şöyle ;

je vais je vais et je viens (gidiyorum gidiyorum ve geliyorum)
entre tes reins (kalcalarinin arasinda)
je vais et je viens (gidiyorum ve geliyorum)
entre tes reins (kalcalarinin arasinda)
je me retiens (kendimi tutuyorum)
- non ! maintenant viens ! (hayir! şimdi gel ! )

Bızım Eurovision sevdamız bu adamda da var 1965'te France Gall için yaptıgı Poupée de cire Poupée de son bırıcılıge hak kazanıyor daha sonra bırkac sarkısı daha ilk beşe rahatlıkla gırıyor.

Sureklı tepkı gormeye alısık olan Serge kızı Charlotte Gainsbourg ile Lemon Incest 'ın klıbınde yarı cıplak yataga gırınce yıne karısıyor ortalık. Adam genelde sikimde degilsiniz modunda takılıyor asagıdaki fotograftan da anlayacagınız gibi.İngiliz asıllı Jane'in fransızcayı duzgun konusabılmesı ıcın bıle sarkı besteleyen Serge Gainsbourg 25'e yakın albumu 30 kusur tane single'ı 5-6 tane adına yapılmıs tribute album bulunmakta,

Muzısyenlıgı dısında şair, ressam, fotograf sanatcısı, yonetmen ve aktor de olan bu adamın bugun hala sarkıları coverlanıyor adına yenı trıbute albumler cıkıyor ve agzımızın suyu akarak dınledıgımız gruplar gurur duyarak ondan etkılendıklerını acıklıyorlar.

Bu da benım hosuma gıden coverlardan ikisi1 yorum:

Görkem PAÇACI dedi ki...

bu amcanın bir de şekerpare bir kızı vardır:

http://en.wikipedia.org/wiki/Charlotte_Gainsbourg